Коли найвигідніший час для лову щуки на жерлиці? Рекомендації та поради

Ловля щуки на жерлиці є одним із популярних методів риболовлі, який потребує певних знань та умінь. Щука – це одна з найхитріших і примхливих прісноводних хижачок, і щоб успішно зловити її, необхідно знати, коли саме вона найактивніша.

Важливим фактором у виборі часу для лову щуки на жерлиці є пори року та погодні умови. Навесні жерлиці найефективніші, коли вода починає прогріватися після холодної зими. У цей час щука активно шукає їжу, та й саме розмноження сприяє її активності. Також добрим часом для лову щуки на жерлиці є початок осені, коли вода починає остигати після спекотного літа.

Також важливо зважати на час доби. Щука – це в основному сутінкова риба, тому лов у світанок і захід сонця є найефективнішим. У цей час щука найактивніша і готова до поїдання. Тим не менш, з досвіду багатьох рибалок можна сказати, що щука може бути активною і вдень, особливо у разі похмурої погоди або під час зливи.

Коли краще ловити щуку на жерлиці
МісяцьМаксимальна активність щуки
СіченьСпорадична активність за сприятливих погодних умов
ЛютийСпорадична активність за сприятливих погодних умов
БерезеньЗростаюча активність, особливо наприкінці місяця
КвітеньВисока активність, особливо в середині місяця
ТравеньМаксимальна активність щуки протягом місяця
ЧервеньПомірна активність, особливо на початку місяця
ЛипеньСпад активності, особливо друга половина місяця
СерпеньНестабільна активність, окремі дні можуть бути успішними
ВересеньПоступово активність, що збільшується, з середини місяця
ЖовтеньПомірна активність, особливо у першій половині місяця
ЛистопадСпорадична активність, основні рибальські канікули
груденьСпорадична активність за сприятливих погодних умов

Ловити щуку на жерлиці найбільш успішно можна і по першому льоду, і по останньому льоду. Пізній зимовий період характеризується підвищенням активності щуки. Після довгого глухозім'я вода у водоймах поступово «свіжіє», завдяки надходженню у воду нових порцій свіжого повітря, що приносяться струмками, що пожвавлюються.

Коли підсікати щуку на жерлиці?

Коли підсікати Щоб правильно підсікти, треба враховувати пристрій снасті, на яку ви ловите. Якщо гачок одинарний, то варто почекати, коли щука після заковтування живця рушить з місця. Якщо ж жерлиця оснащена потрійним гачком, а живець насаджений за спинку, то не варто чекати на зупинку розбійниці для заковтування.

Де краще ставити жерлиці на щуку?

Перш ніж ставити снасть, потрібно якнайточніше досліджувати рельєф дна водоймища, а також глибини під пластами льоду. А потім у важливих, на погляд рибалки, ділянках максимально точно поставити жерлиці. корчі, область біля стіни очеретів).

Коли активне клювання щуки?

Коли клює щука та її поведінку? Ідеальний час – початок березня. Річки та струмки звільняються з льоду, вода наповнюється киснем, а час нересту ще не настав і тоді риба клює практично на будь-яку приманку. Плюсом риболовлі у такий час є відсутність жаркого сонця, комарів та мошок.

Який час доби краще ловити щуку?

Щука вранці активніша, ніж зазвичай. Ранній ранок перед сходом сонця, є чудовим часом, щоб полювати на голодну хижачку. Шукати щуку на світанку слід на мілководді, де вона перебуватиме в засідці на свою видобуток.