Яке відмінювання у слова музика: відповіді та правила

Відмінювання слова "музика" – одне з найбільш поширених питань при вивченні російської мови. Існує безліч правил і винятків, які необхідно врахувати щодо схиляння даного слова.

Слово "музика" відноситься до жіночого роду середнього відмінювання. Це означає, що воно змінюється за тими ж правилами, що і більшість слів, що закінчуються на "-а" в називному відмінку однини.

У називному відмінку однини слово "музика" має основну форму. У родовому відмінку воно приймає закінчення "-і", в давальному – "-е", а в знахідному та прийменниковому відмінках – "-у". Однак, варто зазначити, що слово "музика" має також форми із закінченнями "-и" і "-е", які використовуються в певних синтаксичних конструкціях.

ІменникЧоловічий рідЖіночий рідСередній рідМножина
Музикамузикимузикимузикимузики

Як схиляється прикметник?

Відмінювання прикметників – це зміна їх за родами, відмінками та числами. Однак не всі прикметники змінюються і за родами, і за числами, і відмінками. Короткі прикметники не змінюються відмінками, а прикметники у формі простого порівняльного ступеня взагалі не схиляються.

Як визначити відмінювання слова?

Щоб визначити відмінювання іменника, Спочатку визначаємо його рід. Потім виділяємо закінчення іменника в називному відмінку однини. А після — за родом та закінчення визначаємо відмінювання.

Як визначити третє відмінювання?

учні повинні знати: іменники бувають 3-х типів відмінювання:

  1. 1 відмінювання – чоловічого роду та жіночого роду із закінченнями -а -я,
  2. 2 відмінювання – чоловічого роду з нульовим закінченням та середнього роду із закінченнями: -о, -е,
  3. 3 відмінювання – жіночого роду із м'яким знаком на кінці.