Мінуси солярію: як він впливає на шкіру та здоров'я

Серед безлічі інших шкідливих факторів, до яких ми зазнаємо щодня, солярій є одним із найнебезпечніших для нашого здоров'я. Він є штучним джерелом ультрафіолетового випромінювання, яке може викликати різні проблеми зі здоров'ям і навіть підвищувати ризик розвитку раку шкіри.

Регулярне відвідування солярію може призвести до передчасного старіння шкіри, появи зморшок, пігментації, сухості та втрати еластичності. Ультрафіолетові промені, що випускаються солярієм, проникають глибоко в шкіру і пошкоджують колаген та еластин, важливі компоненти, що відповідають за пружність та молодість шкіри.

З іншого боку, солярій збільшує ризик розвитку раку шкіри. Ультрафіолетове випромінювання може пошкоджувати ДНК у клітинах шкіри та викликати мутації, які можуть призвести до раку. Чим частіше і довгий час ми піддаємося ультрафіолетовому випромінюванню, тим вищий ризик.

Які мінуси солярію
Мінуси солярію
1Збільшений ризик розвитку раку шкіри
2Пошкодження ДНК у клітинах шкіри
3Прискорене старіння шкіри
4Підвищений ризик опіків та подразнення шкіри
5Можливість розвитку алергічних реакцій
6Можливість появи пігментних плям
7Погіршення загального стану шкіри
8Порушення обміну речовин
9Руйнування колагену та еластину в шкірі
10Зменшення імунітету шкіри

Чому шкідливо ходити до солярію?

УФ-випромінювання також може посилити природну пігментацію та спровокувати появу ластовиння, родимок, пігментних плям. Ультрафіолетове випромінювання, проникаючи глибоко в шкіру, викликає мутацію ДНК клітин, активізує їх швидкий поділ і може спровокувати виникнення меланоми та зростання злоякісних пухлин.

Що гірше засмагати на сонці чи в солярії?

Слід зазначити, що недотримання рекомендацій лікарів і фахівців може негативно вплинути в обох випадках, але в цілому, засмага в солярії безпечніша, оскільки солярії мають таймер, який контролює тривалість сеансу, що повністю виключає ризик сонячного удару та опіку.

Кому не можна ходити до солярію?

Кому зовсім не можна засмагати у солярії? Людям з блідою шкірою, ластовинням і рудим волоссям. Жінкам під час менструацій. Людям зі шкірними захворюваннями.

Чи можна отримати рак від солярію?

Н.: "Так, регулярне відвідування солярію білошкірими молодими людьми віком до 35 років на 75% збільшує ризик появи меланоми, це дані Центру контролю та профілактики захворювань США.