GPS ГЛОНАСС чи Галілео: яка система навігації краща?

GPS (Глобальна система позиціонування) – це американська навігаційна система, яка була запущена 1978 року. Сьогодні GPS є найпоширенішою та найпопулярнішою системою позиціонування у світі. Вона використовує мережу супутників, розташованих навколо Землі, для визначення місцезнаходження та часу з точністю до кількох метрів.

ГЛОНАСС (Глобальна навігаційна супутникова система) – це альтернатива GPS. Запущена 1982 року, вона розпочала операційну роботу лише 1993 року. ГЛОНАСС заснована на аналогічній технології, як і GPS, і складається з мережі супутників, розташованих на орбіті Землі. Вона також забезпечує точне визначення місцезнаходження та часу, що дозволяє використовувати її для навігації та інших програм.

Галілео – це європейська навігаційна система, яка була запущена у 2016 році. Вона надає альтернативу GPS та ГЛОНАСС, і її основна мета – забезпечити незалежність Європи в галузі глобальної навігації. Галілео складається з мережі супутників, розташованих на орбіті Землі, і також надає точне визначення місцезнаходження та часу.

То яка система краще? Відповідь на це питання залежить від ваших потреб та регіональних факторів. GPS забезпечує найкраще покриття та точність у Північній Америці, у той час як ГЛОНАСС має переваги на території Росії та інших країн СНД. Галілео, у свою чергу, призначений насамперед для використання у Європі. Якщо ви плануєте подорожувати чи працювати у певній частині світу, то буде розумним вибрати навігаційну систему, яка забезпечує оптимальні умови їхнього використання в даному регіоні.

СистемаGPSГЛОНАССГалілео
Країна розробникСШАРосіяЄС
Кількість супутників242630
Точність10-30 м5-15 мвід 1 до 5 м
ПокриттяВсесвітнєВсесвітнєВсесвітнє
Режими роботиДвочастотнийОдночастотнийБагаточастотний
Використання в автонавігаціїТакТакТак
Використання в аеронавігаціїТакТакТак

Що краще ГЛОНАСС чи GPS?

Основною перевагою GPS є майже 100% покриття території Землі. ГЛОНАСС ж покриває повністю територію Росії, а поза її межами є ділянки, де сигнал від супутників або дуже слабкий, або зовсім відсутній.

Що трапилося з ГЛОНАСС?

Система виклику екстрених служб ЕРА-ГЛОНАСС стала обов'язковою для встановлення нових автомобілів, що продаються в Росії, в 2017 році. Однак на тлі складнощів через світовий дефіцит напівпровідників та електрокомпонентів уряд дозволив з 22 вересня 2021 року виробляти та продавати автомобілі без системи.

Скільки всього супутників GPS та ГЛОНАСС?

Для роботи обох систем потрібна наявність 24 супутників. Фактично нині на орбіті землі 27 супутників ГЛОНАСС та 31 супутник GPS.

Чия система ГЛОНАСС?

Глобальна навігаційна путникова система (ГЛОНАСС) російська супутникова система навігації.