Гетерохромія очей: частота народження у спадковості та популяції

Гетерохромія – це перехід кольору очей разом із несиметричним розподілом кольору райдужної оболонки. Це рідкісне явище, яке привертає увагу своєю унікальністю.

Згідно зі статистичними даними, гетерохромія зустрічається значно рідше, ніж звичайні блакитні, зелені чи карі очі. За різними джерелами вона зустрічається приблизно у 1% населення. Таким чином можна стверджувати, що за роки зустрінеш кілька людей з такими очима.

Гетерохромія може бути спадковою, що означає, що вона передається з покоління до покоління. Вона також може бути придбаною, спричиненою травмою чи захворюванням. Незалежно від причини, гетерохромія зазвичай не загрожує здоров'ю людини і не супроводжується іншими серйозними захворюваннями.

Як часто зустрічається гетерохромія
Гетерохромія у людейЧастота народження
Синій та зелений колір очей1%
Синій та карий колір очей0.6%
Синій та сірий колір очей0.2%
Карий та зелений колір очей0.14%
Карий та сірий колір очей0.06%
Зелений та сірий колір очей0.01%

Як часто зустрічаються люди із гетерохромією?

Гетерохромія – саме так називається відхилення, що призводить до появи у людей очей різного кольору. Ця патологія зустрічається приблизно у 1 людини із 100, проте вона може бути виражена різною мірою: від часткової зміни відтінку райдужної оболонки до кольору очей, що повністю відрізняється.

Яка рідкісна гетерохромія?

Відомо, що візерунок на райдужній оболонці також неповторний, як відбитки пальців людини. Зустрічається переважно чотири кольори райдужної оболонки — карий, блакитний, сірий, зелений. Згідно зі статистикою, зелений колір — найрідкісніший із перерахованих. Він буває лише у 2% людей.

У якому віці може виникнути гетерохромія?

Придбана гетерохромія може виникнути у будь-якому віці, Найчастіше через деякі захворювання і під впливом деяких лікарських засобів.

Чому може бути гетерохромія?

Гетерохромія буває вродженою та набутою. Вроджена (або генетична) відмінність у кольорі очей, як правило, викликана спадковими особливостями. Також гетерохромія може свідчити про наявність будь-яких супутніх захворювань або бути наслідком уроджених аномалій.