Що краще пити: Креон чи Панкреатін? Порівняння та вибір засобу для підтримки роботи травної системи

При проблемах із травленням, особливо якщо вони пов'язані з недостатньою функцією підшлункової залози, часто призначаються препарати, що містять панкреатичні ферменти. Одними з найпопулярніших та найефективніших препаратів є Креон і Панкреатин.

Креон – це комбінований препарат, до складу якого входять панкреатичні ферменти (ліпаза, амілаза, протеаза) у мікрокульках, оточених розчинною оболонкою. Завдяки такій формі звільнення, ферменти потрапляють у кишечник протягом тривалого часу, забезпечуючи максимальне засвоєння травних ферментів та полегшуючи процес травлення.

Панкреатин являє собою препарат, що містить панкреатичні ферменти: амілазу, протеазу та ліпазу. Він забезпечує підтримку травної системи та сприяє нормалізації процесу травлення. Панкреатин має протизапальні та антиензимні властивості, завдяки чому покращує функцію підшлункової залози та полегшує засвоєння їжі.

Обидва препарати ефективні в лікуванні функціональних розладів травлення, але перед вибором між Креоном та Панкреатином важливо врахувати індивідуальні особливості пацієнта, а також отримати рекомендацію лікаря, щоб вибрати найбільш підходящий препарат.

Що краще пити – Креон чи Панкреатин?
ПрепаратДіюча речовинаФорма випускуДозування
КреонПанкреатинКапсули10 000 чи 25 000 од.
ПанкреатинПанкреатинТаблетки або капсули160 000 од.
*Дозування вказано в одиницях активності ліпази

Чи можна приймати Панкреатин щодня?

При тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвиток гіперурікозурії, гіперурикемії.. При муковісцидозі у разі перевищення необхідної дози панкреатину можливий розвиток стриктур (фіброзної колонопатії) в ілеоцекальному відділі у висхідній кишці ободової.

Чи можна приймати панкреатину при захворюванні підшлункової залози?

Панкреатин зазвичай використовується для лікування різних травних проблем, таких як недостатність підшлункової залози., хронічний панкреатит, целіакію, жовчнокам'яну хворобу та інші захворювання, що можуть призводити до порушення травлення.

Навіщо призначають Панкреатин?

Для покращення перетравлення їжі у пацієнтів з нормальною функцією ШКТ у разі похибок у харчуванні, а також при порушеннях жувальної функції, вимушеної тривалої іммобілізації, малорухливого способу життя. Підготовка до рентгенологічного та ультразвукового дослідження органів черевної порожнини.

Чи можна приймати панкреатину з метою профілактики?

Крім того, Панкреатин можна застосовувати з профілактичною метою у разі вживання великої кількості важкої незвичної їжі (інструкція МОЗ України). Особливо така профілактика рекомендована тим, хто обмежує свій раціон саме через складність перетравлення деяких продуктів.