Що означає менеджмент: основні поняття та принципи

Менеджмент – це дисципліна, спрямована на організацію та управління людьми, ресурсами та процесами в організації. У широкому сенсі, менеджмент є мистецтвом прийняття рішень та досягнення поставленої мети.

Основне завдання менеджменту – створити ефективну систему управління, яка дозволить досягати поставлених цілей організації з оптимальними витратами ресурсів. Для цього менеджерам доводиться приймати складні та відповідальні рішення, розробляти стратегії, планувати та контролювати процеси в організації.

Менеджмент є не лише наукою, а й мистецтвом. Засвоєння теоретичних знань, розширення кругозору у поєднанні з практичним досвідом та навичками дозволяє менеджерам ефективно застосовувати свої знання у реальних ситуаціях.

ТермінВизначення
МенеджментПроцес планування, організації, керівництва та контролю в рамках організації з метою досягнення її поставлених цілей та покращення її результативності.
ПлануванняПроцес визначення цілей та розробки стратегій для їх досягнення.
ОрганізаціяПроцес встановлення внутрішньої структури та розподілу ресурсів для досягнення поставленої мети.
КерівництвоПроцес координації та напрямки дій співробітників, щоб досягти поставленої мети.
КонтрольПроцес оцінки виконання поставлених цілей та коригування дій за потреби.
Результативність

У спрощеному розумінні менеджмент – це вміння добиватися поставленої мети, використовувати працю, інтелект, мотиви поведінки інших людей.

Що таке управління своїми словами?

Менеджментом називають управління процесами, ресурсами та людьми. Це величезна область знань, у якій багато теорій, інструментів та фреймворків. Менеджмент займається кожен керівник, навіть якщо у нього в підпорядкуванні кілька людей. У менеджменті є чотири основні функції – їх виконує кожен керівник.

Що таке менеджмент як професія?

Менеджмент, також управління (англ. management – «Управління») наука про управління ресурсами підприємств, урядів та інших організацій через ділове адміністрування.

Що робить менеджмент?

Менеджмент необхідний кожної компанії для координації роботи співробітників. Він покращує організацію діяльності та виробництва, підвищує внутрішні показники, підтримує темп робочого процесу.