Що таке наклеп: приклади та наслідки наклепу

Кожен із нас хоч раз у житті стикався з наклепом або чув про нього з перших вуст. Наклеп – це образа, поширення брехливої ​​інформації про когось, з метою нашкодити його репутації. Цей термін укорінився в юридичній практиці та є одним із порушень, за яке передбачено штраф чи кримінальну відповідальність.

Як приклади наклепу можна навести ситуації, де люди спеціально поширюють неправдиві чутки про інших людей, сподіваючись нашкодити їхній діловій та особистій репутації. Нерідко це зроблено з метою своєї власної користі або для досягнення якихось особистих чи професійних цілей. Автори наклепницьких заяв намагаються підібрати таку інформацію, яка максимально негативно вплине на життя та кар'єру іншої людини.

Наслідки наклепу можуть бути вкрай серйозними та довгостроковими. Насамперед, подібні хибні звинувачення можуть сильно перешкодити розвитку кар'єри постраждалого, біля чуток робочі колеги, начальство і навіть клієнти можуть змінити своє ставлення до цієї людини. Крім того, наклеп може серйозно нашкодити його особистому життю та відносинам із значними людьми.

Що таке наклеп?Приклади наклепу
Наклеп є неправдивою або помилковою заявою або твердженням, яка може завдати шкоди репутації або діловій репутації людини.1. Поширення чуток у тому, що конкуруюча компанія використовує нелегальні методи ведення бізнесу.
2. Поширення хибної інформації про особисте життя колеги з метою завдати йому шкоди у робочому середовищі.
3. Розміщення помилкових відгуків про товар чи послугу з метою вплинути на репутацію компанії.
4.Публікація фейкових новин чи інформації у соціальних мережах, щоб дискредитувати конкретну людину чи організацію.
5. Поширення хибних чуток про здоров'я, поведінку чи характер іншої людини, щоб завдати їй моральної шкоди.

Які слова вважаються наклепом?

Стаття 128.1 Кримінального кодексу РФ передбачає кримінальну відповідальність за наклеп, тобто. поширення свідомо хибних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її репутацію.

Як можна довести наклеп?

Щоб довести наклеп, необхідно: Підготувати докази, що відповідач розповсюджував інформацію про вас. Причому вам не потрібно доводити, що це брехня. Це відповідач має довести, що найпоширеніші відомості — правда.

У якому разі можна залучити за наклеп?

128.1 Кримінального кодексу Російської Федерації кримінальна відповідальність за наклеп настає у тому випадку, якщо винний свідомо усвідомлював хибність відомостей, що їм повідомляють, ганьблять честь і гідність інших осіб або підривають їх репутацію, і бажав їх поширити.

У чому різниця між наклепом та образою?

Таким чином, наклеп спрямовано поширення хибної інформації про людину, а образа не передбачає наявність якоїсь достовірної чи недостовірної інформації, вона спрямована на приниження людини.