Як визначити, що кабель відповідає ДСТУ

В даний час вибір кабелів на ринку досить великий, і часто складно визначити, чи конкретний кабель є якісним і відповідним ГОСТу. Найчастіше виробники можуть вводити споживачів в оману, пропонуючи різні характеристики і назви для своїх продуктів. Проте є кілька ознак, якими можна визначити, що кабель відповідає ГОСТу і є надійним і безпечним.

Перше, на що потрібно звернути увагу, це маркування кабелю. Для ГОСТ-відповідних кабелів поряд з найменуванням виробника та іншими обов'язковими характеристиками має бути зазначений номер стандарту ГОСТ, який має відповідати вимогам відповідного галузевого стандарту або норму ГОСТу.

Друга ознака кабелю, що відповідає ГОСТу, це якість матеріалів, з яких він виготовлений. Слід звернути увагу, що матеріали повинні бути високоякісними і надійними, а ізоляція повинна бути стійкою до різних впливів. Також важливим фактором є наявність захисного покриття, яке запобігає пошкодженню кабелю та збільшує його термін служби.

Як зрозуміти, що кабель ГОСТ?
ВизначенняОзнаки
Кабель ГОСТ1. Позначка "ГОСТ" на кабелі
2. Відповідність кабелю ГОСТу
3. Наявність документів ДСТУ на продукцію

Як зрозуміти кабель ГОСТ чи ТУ?

Кабель ГОСТ — пройшов випробування та відповідає державному стандарту, це означає, що ви можете побут більш впевнені в тому, що цей кабель витримає заявлені навантаження. А ТУ — стандарт, встановлений заводом виробником і він, швидше за все, відрізнятиметься за якістю сплавів та ізоляції.

Як відрізнити кабель ВВГ ГОСТ від ТУ?

Як визначити, чи дійсно кабель відповідає ГОСТ?

  1. Попросити у продавців сертифікат на кабель.
  2. Перевірити маркування на кабелі, а не на бирці. …
  3. Подивитися на кабель у розрізі: за сучасним ГОСТом простір між кабелем має бути заповнено. …
  4. Вибирати лише перевірені фірми.

Як визначити, що за кабель?

ДЕРЖСТАНДАРТ суворо визначає однаковість маркування. Так, перша літера говорить про те, який матеріал жив: А – алюміній, а мідь буквеної характеристики не має. Друга літера – вид дроту чи оболонки: П – плоский, М – для монтажу, К – контрольний, МГ – для монтажу з гнучкою жилою, Ш – настановний.