Куди звернутися, якщо затримують виплату зарплати

Затримка виплати заробітної плати – це серйозна проблема, з якою стикаються багато працівників. Несвоєчасна виплата може створити для співробітника фінансові труднощі, порушити його фінансовий добробут та викликати невдоволення. У таких випадках важливо знати свої права та знати, куди звернутися за допомогою та захистом.

Одним із перших заходів, яких слід вжити у разі затримки виплати зарплати, є звернення до роботодавця. Співробітник має право дізнатися причину затримки та чекати на конкретну інформацію про терміни виплати. Важливо вести документальне листування – письмово звернутися до роботодавця, вказавши свої вимоги та висловивши своє незадоволення ситуацією. У разі відмови чи ігнорування, можна звернутися до вищих посадових осіб усередині компанії.

Якщо внутрішні скарги не дали результатів, то варто звернутися до інспекції праці чи інших відповідних державних органів. У країні існує законодавство, яке захищає права працівників та встановлює терміни виплати заробітної плати. Якщо роботодавець порушує закон, то державні органи мають повноваження вживати заходів щодо неплатників. Крім того, можна звернутися до профспілки чи адвоката для отримання юридичної підтримки та захисту своїх прав.

Куди скаржитися на затримку зарплати
ОрганиКонтактна інформація
Генеральна прокуратура Російської ФедераціїТелефон: 8 (495) 987-77-77
Федеральна служба з праці та зайнятостіТелефон: 8 (800) 707-87-47
Міністерство праці та соціального захисту Російської ФедераціїТелефон: 8 (495) 637-03-37
РосспоживнаглядТелефон: 8 (800) 555-49-43
Банк РосіїТелефон: 8 (800) 2000-112

Чи не ведіться на фейки! Міністерство праці та соціальної політики України 26 січня 2009 року відкрило гарячу лінію з питань виплати заробітної плати. З усіма питаннями з цього приводу можна звертатися за телефоном 8 (044) 287-12-30.22 серп. 2023 р.

Скільки згідно із законом може бути затримка зарплати?

ч. 2 ст. 145.1 КК РФ передбачає відповідальність за повну затримку зарплати понад двох місяців або виплати заробітної плати понад два місяці у розмірі нижче встановленого федеральним законом МРОТ.

Куди можна звернутися зі скаргою на затримку зарплати?

поскаржитися до районної прокуратури за місцезнаходженням організації; подати на роботодавця до суду (до районного суду за вашим місцем проживання або за місцем знаходження організації).

Що можна зробити, якщо затримують ЗП?

Зарплату не платять менше ніж 15 днів. Напишіть заяву у двох примірниках із вимогою виплатити гроші: перший — для роботодавця, другий із позначкою про його прийняття — для себе. — або особисто у територіальній держтрудінспекції. При цьому ви можете припинити працювати, поки вам не виплатять гроші.